facebookinstagram

O nas  

Jak to się wszystko zaczęło?

Zaczęło się w 1995. Kilka nietuzinkowych umysłów szukających nowych rozwiązań dla starych problemów spotkało się na jednej drodze.

Każdy z nas miał już wówczas za sobą wieloletnie doświadczenie w branży informatycznej. Chcieliśmy jednak wnieść do niej nową jakość poprzez automatyzację pracy z wykorzystaniem technologii informatycznych.

Połączyła nas prosta idea: chcieliśmy za pomocą technologii informatycznych ułatwić ludziom życie. Chcieliśmy aby żmudne procesy związane z obsługą przedsiębiorstw odbywały się na komputerach. Dziś taka idea nie jest już innowacyjna, kiedy jednak powstawała nasza firma, w roku 1995, pomysł ten wielu uważało za niemożliwy do zrealizowania.

I tak zrodziła się nazwa założonej wówczas przez nas działalności: OPEN. Ponieważ połączyła nas otwartość na nowe rozwiązania, a także otwartość na ludzi i ich potrzeby.

Po latach spędzonych na rozmowach z klientami dobrze rozumieliśmy, że nasza praca może odciążyć pracowników i usprawnić znacznie ich pracę. 

I tak opracowaliśmy jeden z pierwszych na rynku polskim program do obsługi zagadnień handlowo-magazynowych, pierwszy „ERP” na rynku. Wielo-modułowy program, który zapewniał niezwykłe przyspieszenie znacznej części procesów, na których polegały przedsiębiorstwa. Początkowo nasze oprogramowanie zdrobniale nazwaliśmy „Hurcik” nie zdając sobie jeszcze sprawy z tego jak wiele wnosi.

Jak się przekonaliśmy, nasza pomoc skutkowała zwiększaniem wydajności firm, co przekładało się na obroty finansowe. Zyskany cenny czas pozwalał na rozwinięcie modernistycznego i konceptualnego podejścia do poszczególnych zadań wykonywanych w firmie.

Kiedy już zrozumieliśmy, że taki sposób myślenia o rozwiązywaniu problemu automatyzacji pracy jest na wagę złota - nazwaliśmy nasz system „GOLD”.

Wierzymy, że najbardziej satysfakcjonującą pracą jest ta, która niesie za sobą spełnienie. Na co dzień realizujemy tę potrzebę poprzez niesienie pomocy w taki sposób, w jaki potrafimy najlepiej. Z dumą możemy powiedzieć, że w ciągu wielu lat naszej pracy rozwiązaliśmy wiele problemów,  od tych małych po bardzo duże, wymagające szczególnej otwartości na nowe sposoby myślenia. Stworzyliśmy pierwszy w Polsce program do automatycznego wypełniania świadectw. Jako jedna z dziesięciu pierwszych firm w Bydgoszczy testowaliśmy stały dostęp do internetu SDI oraz wchodzącego cyfrowego systemu telekomunikacyjnego ISDN z szybkim dostępem do internetu. Opracowaliśmy również system dla osób niepełnosprawnych przy pomocy którego mogą obsługiwać różne sprzęty techniczne poprzez mruganie okiem.

Z radością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem aby rozwiązać i Twój problem. Aby pomóc Ci zrealizować Twój projekt, aby zautomatyzować pracę Twoją i Twoich pracowników! Naprawimy to co nie działa i sprawimy by to co działa - działało jeszcze lepiej! Umiemy słuchać i doradzać. To nasza misja.

Zapraszamy do kontaktu

poprzez nasz formularz zgłoszeniowy lub pod numerem telefonu:

+48 501022116

oraz adresem e-mail:

darken@open.com.pl